نقش انبارداری در صنعت لجستیک

انبارداری

انبارداری


نقش انبارداری در صنعت لجستیک

انبارداری و امکانات ذخیره سازی و نگهداری کالا، نقشی اساسی در زنجیره تأمین در سراسر جهان دارد. انبارها نه تنها به صورت شبانه‌روزی امکانات ذخیره سازی ایمن را فراهم می‌کنند، بلکه به شما این امکان را می‌دهند تا کالاهای خود را در یک مکان مرکزی نگهداری کنید که این امر برنامه‌ریزی و سازماندهی راحت‌تر تدارکات شما را به همراه دارد.

در این مقاله در مورد انبارداری در لجستیک و نقش موثر سیستم مدیریت انبار (WMS) در افزایش درآمد کسب و کار، صحبت خواهیم کرد.

انواع حمل و نقل شهری

سازماندهی و کنترل موجودی

اگر تعداد کالاهای موجود در کسب و کار شما زیاد باشد، استفاده از یک انبار متمرکز کمک می‌کند تا کالاهایتان را سازماندهی کرده و کنترل دقیقی روی موجودی خود داشته باشید. در حال حاضر اکثر انبارهای مدرن، به جدیدترین فناوری WMS (سیستم مدیریت انبار) مجهز شده‌اند. این سیستم، موجودی کالا را، در سریع‌ترین زمان، به روزرسانی کرده و کالاهای شما را به شکل موثر و کارآمد در انبار توزیع می‌کند. این بدان معناست که مشتریان شما می‌توانند سفارش‌های خود را به درستی و به سرعت دریافت کنند و این امر باعث رضایت هرچه بیشتر آن‌ها می‌شود.

امروزه بیشتر انبارها می‌توانند بسته بندی و برچسب‌ گذاری مورد نیاز را برای اطمینان از اینکه کالاها به سلامت به مقصد می‌رسند، فراهم کنند و باعث صرفه جویی در وقت شوند.

انواع روش های حمل و نقل برون شهری

افزایش درآمد

هنگامی که عملیات انبار به درستی انجام شود، موجودی کالاها به درستی محاسبه می‌شود، کالای مناسب در زمان مناسب ارسال می‌شود و خطای کمتری اتفاق می‌افتد.

با کاهش خطاها، مشکلات کمتری ایجاد می‌شود. در نتیجه فرآیندها به درستی کار می‌کنند و کارایی سیستم افزایش پیدا می‌کند؛ و این به معنای افزایش درآمد است!

 

بهترین شیوه بسته بندی اثاثیه منزل

انبارداری

انبارداری

کاهش هزینه‌ها

هزینه تهیه فضای اختصاصی انبار، برای ذخیره کل موجودی شما می‌تواند زیاد باشد؛ علاوه بر این‌که برای سازماندهی و مدیریت انبار، نیاز به استخدام نیرو خواهید داشت. بنابراین اگر کارهای انبارداری را به یک شرکت انبارداری برون سپاری کنید، هزینه‌ها کاهش پیدا کرده و در زمان صرفه‌جویی می‌شود.

نگهداری ایمن و سلامت

شرکت‌های مدیریت انبار، قادر به ارائه فناوری اختصاصی و امکانات ایمن، مانند کنترل دما برای کالاهای خاص، هستند. حتی بعضی از شرکت‌های انبارداری، کالاهای وارداتی را بدون نیاز به پرداخت عوارض و مالیات، نگه‌داری می‌کنند. بیشتر انبارها دارای ویژگی‌های امنیتی پیشرفته‌ای هستند که کالاها را در هر زمان، امن نگه می‌دارند.

این ویژگی‌های امنیتی شامل: دوربین مداربسته، تشخیص و پیشگیری از دود و آتش سوزی، سیستم‌های هشدار که به صورت شبانه‌روزی کنترل می‌شوند و سیستم‌های کنترل دسترسی هستند که همه این ویژگی‌ها به شما این اطمینان را می‌دهند که کالاها در سلامت و ایمنی کامل نگهداری می‌شوند.

استفاده از سیستم مدیریت انبار و مزایای آن

هنگامی که از یک سیستم مدیریت انبار یا WMS استفاده می‌کنید:

از تعداد دقیق موجودی در زمان واقعی اطمینان پیدا می‌کنید:

سیستم مدیریت انبار به شما کمک می‌کند تا از میزان موجودی و موقعیت خاص کالاهای خود در انبار، اطلاع پیدا کنید.

کاهش میزان مرجوعی کالا:

اطلاع از میزان موجودی کالا و مکان دقیق قرارگیری آن در انبار، به این معناست که خطاها کاهش پیدا کرده، کالا به شکل درست ارسال می‌شود و میزان مرجوعی کاهش پیدا می‌کند.

شارژ خودکار موجودی:

برای سفارش بیشتر، لازم نیست منتظر بمانید تا موجودی شما تمام شود (یا به مرحله تمام شدن برسد). هنگامی که سطح موجودی کاهش پیدا می‌کند، فقط کافی است به WMS اجازه دهید تا موجودی شما را شارژ کند.

فضای انبار را به حداکثر برسانید:

برخی از WMS ها کارهای روتین انبار را خودکار می‌کنند (مانند: چرخش و جمع آوری کالاها) به همین خاطر شما به فضای کمتری برای کارگران، احتیاج خواهید داشت و این موضوع باعث می‌شود تا از حداکثر فضای انبار، برای ذخیره کالای بیشتر استفاده کنید.

از مزایای دیگر WMS می‌توان به برنامه‌ریزی بهتر تقاضا، بهبود دید و شفافیت، قابلیت ردیابی موجودی، بروز خطاهای کمتر در انتخاب، فرآیندهای بهینه شده، تخصیص کارآمد نیروی کار و بهبود خدمات مشتری اشاره کرد. همه این عوامل منجر به کاهش هزینه‌های عملیاتی و درآمد بیشتر می‌شود.

نظری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *