مزایای انبارداری

انبارداری

انبارداری


سیستم انبارداری چیست؟

انبارداری فرآیند خرید کالا از یک تولید کننده و سپس نگهداری آن در انبار قبل از انجام سفارشات است. سیستم انبارداری شامل سازماندهی و مدیریت هر محصول قبل از توزیع است. کسب و کارها ممکن است کالاها را در یک انبار، انبار یا در مورد مشاغل کوچک در گاراژ خانه یا زیرزمین ذخیره کنند.

انواع حمل و نقل شهری

مزایای انبارداری

دانستن مزایای انبارداری بسیار مهم است. چند مورد از رایج ترین مزیت‌ها عبارتند از:

حمل و نقل سریعتر

انتخاب یک انبار در مکانی مرکزی برای مشتریان کسب و کار نیز می تواند به سرعت بخشیدن به زمان تحویل محصولات کمک کند. با انتخاب استراتژیک یک انبار متمرکز، مشاغل می توانند اقلام را سریعتر ارسال کنند. آنها همچنین می توانند محصولاتی را به انبارهای اطراف ارسال کنند که به کارآمدتر و مقرون به صرفه تر شدن فرآیند تحویل کمک می کند. این می تواند به ویژه زمانی مفید باشد که یک تجارت به یک منطقه جدید گسترش یابد. با راه اندازی یک انبار جدید در مکان جدید، آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که مشتریان بیشتری از حمل و نقل سریع شرکت که به آن معروف است، لذت می برند.

انواع روش های حمل و نقل برون شهری

سازماندهی ذخیره سازی

مشاغلی که به انبار دسترسی دارند، توانایی سازماندهی بهتر کالاهای خود را دارند. این به آن‌ها اجازه می‌دهد تا روش‌های ردیابی یا ذخیره‌سازی موجودی را برای درک میزان موجودی موجود و همچنین ارزش آن پیاده‌سازی کنند. سازماندهی بهتر در انبار همچنین می تواند به کارکنان انبار کمک کند تا کالاها را برای حمل و نقل به طور موثرتری پیدا و بسته بندی کنند.

مدیریت کار

یک انبار سازمان یافته با یک سیستم ردیابی کارآمد می تواند به کسب و کارها کمک کند تا نیازهای نیروی کار خود را بهتر درک کنند. این می تواند به آنها کمک کند فقط تعداد کارگران انباری را که در حال حاضر به آنها نیاز دارند استخدام و برنامه ریزی کنند. همچنین به آنها کمک می‌کند تا فصول شلوغ‌تری را پیش‌بینی کنند تا بتوانند کارکنان را زودتر از موعد استخدام و آموزش دهند.

بهترین شیوه بسته بندی اثاثیه منزل

پردازش آسان بازده

پردازش بازده می تواند برای برخی از مشاغل چالش برانگیز باشد. دسترسی به انبار به برندها این امکان را می دهد که منطقه ای را برای بازگشت اختصاص دهند. همچنین به کسب‌وکارها این فرصت را می‌دهد که خدمات برگشتی اضافی مانند چاپ برچسب‌های برگشتی پیش‌پرداخت یا اشتراک‌گذاری اطلاعات ردیابی بازگشت ارائه دهند.

انواع مختلفی از انبارها وجود دارد که عبارتند از:

انبارهای خصوصی: انبار خصوصی زمانی است که یک کسب و کار به طور انحصاری مالک یا اجاره یک فضای انبار است. برخی از کسب و کارها ممکن است تصمیم بگیرند هر فضای اضافی را که دارند به دیگران اجاره دهند.

انبارهای عمومی: انبار عمومی مکانی است که مشاغل برای نگهداری کالا اجاره می کنند. ادارات دولتی یا دولتی یا شرکت های بزرگ ممکن است مالک این انبار باشند و فضا را به سایر نهادها اجاره دهند.

انبارهای تعاونی: انبار تعاونی فضایی است که تعاونی مالک و اجاره می کند. آنها ممکن است امکانات مختلف انبار را به مشاغلی که فضای مشترک دارند اجاره دهند.

مراکز توزیع: مرکز توزیع مکانی است که محموله ها را دریافت و سپس به مکان جدید منتقل می کند. شرکت های بزرگتر اغلب مراکز توزیع متعددی در مکان های مختلف دارند.

انبارداری

انبارداری

عناصر انبارداری که باید در نظر گرفته شوند

هنگام تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در یک انبار یا نهایی کردن جزئیات یک انبار جدید، چند نکته مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

هزینه ذخیره سازی انبار

نگهداری کالا در انبار هزینه دارد. پیش‌بینی این هزینه‌ها و تطبیق آن‌ها در بودجه برای کسب‌وکارهای کوچکتر یا جدیدتر ممکن است چالش برانگیز باشد. با ارزیابی درآمد، اهداف و هزینه های خود از قبل، یک کسب و کار می تواند تصمیم بگیرد که آیا ذخیره سازی انبار یک هزینه ضروری برای گنجاندن در بودجه است یا خیر.

فرآیندهای سازمانی

بدون رویه‌های سازمانی مناسب، نگهداری کالاها در یک انبار بزرگ می‌تواند برای برخی از مشاغل سخت باشد. همچنین ممکن است صاحبان کسب و کار مدتی طول بکشد تا یک فرآیند سازمانی را توسعه دهند که برای کسب و کار آنها کارآمد باشد. علاوه بر ایجاد یک روش سازماندهی واضح، لازم است اعضای تیم را در همین شیوه ها آموزش دهید تا آن را حفظ کنید.

با نرم افزار انبارداری که از جمله زیر سیستم های نرم افزار ERP یا برنامه ریزی منابع سازمانی شرکت اطمینان بار می‌باشد می‌توانید فرآیندهای سازمانی را به راحتی مدیریت نمایید.

موقعیت مرکزی

پیدا کردن یک مکان متمرکز ممکن است برای برخی از مشاغل چالش برانگیز باشد. مشتریان یک کسب‌وکار ممکن است در بسیاری از ایالت‌ها یا حتی کشورها باشند. بسته به اندازه کسب و کار، آنها ممکن است چند مکان انبار مرکزی را انتخاب کنند.

نیازهای پیش بینی شده

اکثر مشاغل بر اساس نیازهای فعلی خود انباری را انتخاب می کنند. در حالی که این ایده خوبی است که نیازهای آینده را نیز در نظر داشته باشید، گاهی اوقات پیش بینی این امر دشوار است. به عنوان مثال، یک برند ممکن است در نظر داشته باشد که کالاهای خود را به محصولاتی که نیاز به کنترل آب و هوا دارند گسترش دهد. با این حال، انتخاب یک انبار با قابلیت های کنترل آب و هوا قبل از آماده شدن می تواند گران باشد.

نظری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *