تاکسی برون شهری چیست؟

تاکسی برون شهری

تاکسی برون شهری


تاکسی برون شهری چیست؟

تاکسی برون شهری یا بین شهری که معمولا آن را تاکسی شهرستان نیز معرفی می کنند، از جمله سیستم های متفاوت سازمان حمل و نقل عمومی است که به منظور افزایش امکانات رفاهی شهروندان در شهرهای بزرگ و گاها مناطق روستایی مورد استفاده قرار گرفته است. در مسافرت های بین شهری که معمولا افراد به دنبال کاهش هزینه های سفر خود هستند و تمایل دارند به جای استفاده از خودروهای شخصی پردردسر خود از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند، تاکسی بین شهری با خدمات رفاهی بیشتر و کرایه ارزان تر قطعا گزینه مناسبی خواهد بود.

اگر با سیستم حمل و نقل عمومی آشنا باشید، می دانید که سازمان تاکسیرانی کشور تاکسی ها را به انواع مختلفی دسته بندی می کند تا خدمات بیشتر با دسترسی آسان در اختیار شهروندان قرار گیرد. تاکسی های عمومی، خصوصی، آژانس های تلفنی، تاکسی های خطوط ویژه و در نهایت تاکسی های خطوط بین شهری و برون شهری از جمله انواع طبقه بندی هایی است که سازمان حمل و نقل عمومی کشور برای وسایل نقلیه خود در نظر گرفته است.

بهترین روش های انبارداری

همانطور که سیستم تاکسی های خطی فعال در سطح شهر به دو دسته عمومی و خصوصی دسته بندی می شوند، تاکسی های بین شهری و برون شهری نیز در دو دسته مذکور قابل طبقه بندی هستند و چه بسا امکانات جدید وسایل نقلیه موجب شده تا امروزه تاکسی برون شهری خصوصی با خدمات بیشتر و هزینه کمتر سفر مقرون به صرفه ای را برای افراد فراهم آورده و مورد توجه عموم افراد قرار گرفته است.

با این حال در تعریف تاکسی برون شهری و بین شهری باید بگوییم این سیستم نقلیه از جمله انواع خدماتی است که توسط سازمان حمل و نقل عمومی کشور ارائه شده و افراد می توانند از این وسایل نقلیه در انجام سفرهای بین شهری خود استفاده کرده و مسافرت هایی کم هزینه داشته باشند.

انواع حمل و نقل شهری

مزایای استفاده از سیستم تاکسی برون شهری خصوصی

تاکسی های برون شهری که معمولا در سفرهایی با مسافت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند، از جمله خطوط حمل و نقل اصلی کشور محسوب می شوند و در اجرای سفرهای بین شهری نقش بسزایی دارند. از این سیستم حمل و نقل می توان برای سفرهای کاری، گردشگری، تفریحی، مطالعات علمی و حتی زیارتی استفاده کرد و با توجه به ارائه خدمات خصوصی و دولتی می توانید از هر نوع تاکسی های برون شهری به دلخواه استفاده کنید تا هزینه های سفر به درستی مدیریت شود.

با این حال از آنجا که شرکت های خصوصی ارائه کننده خدمات حمل و نقل بین شهری روز به روز رو به افزایش است، شاید بپرسید استفاده از تاکسی برون شهری چه مزیتی برای مسافران دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت برخلاف تاکسی های برون شهری عمومی نیازی نیست به ایستگاه حمل و نقل یا ترمینال خطوط بین شهری مراجعه کنید، شما با وجود تکنولوژی های جدید و خدمات گسترده سازمان های خصوصی می توانید در هر مکان و زمانی تاکسی برون شهری را برای سفر خود رزرو کنید و حتی می توانید نوع خودرو را انتخاب کرده و در نهایت هزینه سر را پیش از رسیدن به مقصد محاسبه کنید. تاکسی های برون شهری خصوصی بسته به شرکت ارائه کننده آن از خدمات متنوعی برخوردار هستند و اغلب از تکنولوژی برنامه های اندرویدی و سایت های آنلاین رزرو تاکسی برای ارائه خدمات بیشتر به شما برخوردار هستند که این امکانات در زمان رزرو می تواند کمک شایانی برای شما باشد.

علاوه بر امکانات رزرو شرکت های خصوصی از خدمات گسترده ای در ارتقاء امنیت مسافرین حین سفر استفاده می کنند که از جمله اصلی ترین این خدمات می توان به بیمه نامه مسافر اشاره کرد. در سایت های رزرو تاکسی معمولا اطلاعاتی از مسافر در خصوص نام و نام خانوادگی، شماره ملی، شماره شناسنامه و سایر اطلاعات هویتی پرسیده می شود تا بیمه نامه بر اساس مدت زمان اجرای سفر به صورت اختصاصی برای مسافر صادر گردد که این مورد در سیستم تاکسی برون شهری عمومی وجود ندارد.

بنابراین با ارتقاء ایمنی مسافر و ارائه بیمه نامه اختصاصی شما می توانید با آرامش کامل سفرهای بین شهری خود را در هر زمانی رزرو کرده و بدون مراجعه به ترمینال با کمترین زمان ممکن مسافرت های بین شهری خود را مدیریت کنید.

انواع روش های حمل و نقل برون شهری

 

 

تاکسی برون شهری

تاکسی برون شهری

تفاوت سیستم تاکسی برون شهری خصوصی با تاکسی بین شهری عمومی

همانطور که اشاره شد، تاکسی بین شهری نیز همچون سایر سیستم های حمل و نقل توسط سازمان های عمومی و خصوصی ارائه می شود و افراد می توانند بر اساس معیارها و بودجه خود از انواع خدمات سازمان های دولتی و غیردولتی در این زمینه استفاده کنند؛ اما آیا تفاوتی در ارائه خدمات سیستم تاکسی های بین شهری خصوصی و تاکسی برون شهری عمومی وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت با توجه به تجربه افراد سیستم های حمل و نقل خصوصی معمولا با امکانات رفاهی بیشتری ارائه می شوند و به لحاظ ایمنی نسبت به سیستم های عمومی از امنیت بالاتری برخوردار هستند؛ اما این در حالی است که به لحاظ هزینه ها سیستم های عمومی همواره ارزان ترین سفرها را ارائه می دهند. بنابراین انتخاب با شما است که از سیستم خصوصی گران قیمت با امکانات رفاهی و ایمنی بیشتر استفاده کنید یا از تاکسی های ارزان قیمت با امکانات رفاهی بی کیفیت به سفرهای خود بپردازید.

اگر چه خدمات سیستم حمل و نقل تاکسی برون شهری خصوصی با قیمت بالایی عرضه می شود؛ اما این هزینه در مقایسه با امکانات جدیدی که سازمان های خصوصی برای مسافرین خود در نظر گرفته اند، چندان هم گران نمی باشند. با این حال اگر برای یک مسافرت کاری می خواهید به جای استفاده از خودروی شخصی خود از امکانات سازمان حمل و نقل عمومی کشور استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم حتما یکبار امکانات تاکسی بین شهری خصوصی را تجربه کنید تا تفاوت امتیازات سیستم های خصوصی با سیستم های دولتی برای شما مشخص گردد.

بهترین شیوه بسته بندی اثاثیه منزل

بدین ترتیب در معرفی مزایای تاکسی های برون شهری خصوصی نسبت به سیستم های حمل و نقل بین شهری عمومی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارائه بیمه نامه اختصاصی مسافر
تعرفه های قیمتی متفاوت بر حسب نوع خودروها
خدمات رزرو آنلاین
عدم محدودیت مکانی و زمانی در زمان رزرو تاکسی برون شهری
امنیت بالای مسافرین در سفرهای طولانی مدت و بین شهری

نظری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *