حمل و نقل برون شهری

حمل و نقل برون شهری

حمل و نقل برون شهری


حمل و نقل برون شهری

حمل و نقل برون شهری یکی از مهم ترین زیر مجموعه های صنعت حمل و نقل به شمار می رود و در حال حاضر شرکت های زیادی وجود دارند که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می کنند. شرکت های حمل و نقل نقش بسیار موثری در افزایش سرعت جابجایی محموله‌های بین شهری دارند.

بسیاری از این شرکت ها، تمامی پیش نیازهای لازم برای ارائه خدمات بی نقص و همچنین مقرون به صرفه را در اختیار دارند و همین عامل سبب شده است که صاحبان بار تمایل بیشتری برای دریافت خدمات از آنها داشته باشند. در ادامه خواهیم گفت که حمل و نقل بین شهری چیست و شرکت‌ های فعال در این حوزه چه خدماتی را ارائه می‌دهند.

انواع حمل و نقل شهری

منظور از حمل و نقل برون شهری چیست؟

حمل و نقل برون شهری شامل جابه‌جایی هر نوع محموله و کالا از شهری به شهری دیگر است و از آن به عنوان باربری برون شهری و جاده ای نیز یاد می شود. برای این منظور انواع خودرو باربری نظیر نیسان، خاور، کامیون، کامیونت و تریلی مورد استفاده قرار می گیرند و برخی از خودروهای باربری نظیر نیسان چادردار و یخچال دار، تریلی های لبه دار و غیره به صورت اختصاصی برای جابه‌جایی کالاهای خاصی طراحی شده اند.

انواع روش های حمل و نقل برون شهری

خدمات حمل و نقل برون شهری از تهران

خدمات حمل و نقل برون شهری تهران به دلیل موقعیت استراتژیکی این شهر، در مقایسه با دیگر شهرهای کشور از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا روزانه حجم زیادی محموله از باربری تریلی تهران، از این شهر به نقاط مختلف کشور و همچنین از نقاط مختلف به این شهر ارسال می شود. شرکت های باربری به منظور تامین سلامت بار و آسان تر کردن شرایط حمل و نقل بار خدمات مختلفی را ارائه می دهند که برخی از مهمترین آنها شامل موارد زیر است.

بهترین شیوه بسته بندی اثاثیه منزل

وسیله نقلیه

یکی از مقوله های مهم باربری برون شهری انتخاب وسیله نقلیه مناسب است. مناسب ترین وسیله نقلیه معمولاً بر اساس حجم و وزن بار انتخاب می شود. از آنجایی که شرکت های باربری در این حوزه دارای تجربه و تخصص بالا هستند، به راحتی می توانند بر اساس نوع و شرایط بار بهترین وسیله نقلیه را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.
نکته مهمی که از نظر شرکت های باربری دور نمی ماند، انتخاب به‌روزترین و مجهزترین خودروهای باربری است. زیرا ماشین های باربری مدل جدید در مقایسه با موارد قدیمی تر مصرف سوخت پایین و همچنین از امکانات و تجهیزات بیشتری دارند.

بهترین روش های انبارداری

بیمه نامه

یکی دیگر از خدمات شرکت های باربری در حوزه حمل و نقل برون شهری بیمه نامه است. بیمه نامه موجب افزایش آرامش خاطر صاحبان بار می شود. زیرا با وجود بیمه باربری، صاحبان بار می توانند بدون نگرانی از ضرر و زیان های ناشی از حوادث جاده ای غیر قابل پیش بینی، زیر نظر شرکت های باربری محموله های خود را از نقطه مبدا به نقطه مقصد ارسال کنند.

حمل و نقل برون شهری

حمل و نقل برون شهریحمل و نقل برون شهریحمل و نقل برون شهری

بسته بندی و بارگیری محموله

برخلاف تصور، بسته بندی و بارگیری محموله از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا اگر بار به شکل درست و اصولی بسته بندی نشود، احتمال آسیب و صدمه آن در حین جابه‌جایی بسیار بالاتر می رود. البته مزیت بسته بندی استاندارد بار فقط شامل جلوگیری از آسیب و صدمه بار نمی شود. بلکه بسته بندی مناسب تا حدود زیادی منجر به کاهش حجم محموله نیز می شود. در نتیجه باید گفت، یکی دیگر از مزایای بسته بندی حرفه‌ ای بار کاهش هزینه نهایی حمل و نقل برون شهری است. به همین دلیل شرکت های باربری باتجربه و خوشنام نظیر پایانه باربری تهران، این شاخه از خدمات باربری را به شکل کاملاً حرفه ای و به واسطه تیم فنی و آموزش دیده ارائه می دهند.

رانندگان باتجربه

یکی دیگر از بخش های مهم خدمات شرکت های باربری شامل رانندگان است. معمولا شرکت های باربری با تجربه و کاربلد برای ارائه خدمات بهینه و مطلوب بهترین و مجرب ترین رانندگان را به خدمت می گیرند.

مشاوره رایگان

یکی دیگر از خدماتی که امروزه به واسطه شرکت های باربری برون شهری خوشنام نظیر پایانه بار تهران ارائه می شود، مشاوره رایگان است. این خدمت به صاحبان بار کمک می کند تا بتوانند هزینه های ناشی از حمل و نقل بار را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند و با یک انتخاب هوشمندانه کمترین هزینه ممکن را برای جابه‌جایی محموله بپردازند.

هزینه حمل و نقل برون شهری

هزینه حمل و نقل برون شهری بر اساس نوع، حجم و وزن بار، نوع وسیله نقلیه، فاصله مبدا تا مقصد، شرایط جاده و غیره تعیین می شود. به همین دلیل شرکت های باربری نمی توانند در این رابطه قیمت ثابت و مشخصی را ارائه دهند. از این رو صاحبان بار برای دریافت اطلاعات کامل، باید با شرکت باربری مد نظر خود تماس بگیرند تا بتوانند در رابطه با هزینه حمل و نقل محموله خود اطلاعات جامع تری را به دست آورند.

بهترین شرکت حمل و نقل برون شهری

در حال حاضر شرکت های زیادی وجود دارند که در حوزه باربری برون شهری فعالیت می کنند. همه این شرکت ها امکانات لازم را در اختیار مردم قرار می دهند تا بتوانند محموله های خود را با آرامش خاطر بیشتری از شهری به شهر دیگر منتقل کنند. منتها واقعیت این است که تمامی آنها خدمات یکسانی ارائه نمی دهند و کیفیت خدمات برخی از آنها نسبت به برخی دیگر بهتر است. زیرا این دسته از موارد دارای تجربه بیشتری بوده و از تیم خدماتی کاربلد و آموزش دیده و همچنین امکانات و تجهیزات به روز و کارآمد برای ارائه خدمات بهره می برند.

به عنوان مثال پایانه باربری تهران برای جابه‌جایی انواع و اقسام بار بهترین و مجرب ترین رانندگان را به همراه به‌روزترین و استانداردترین خودروهای باربری در اختیار دارد.

همین عامل سبب شده است بارهایی که زیر نظر این شرکت از شهری به شهر دیگر جابه‌جا می شوند، کمتر در معرض حوادث غیر قابل پیش بینی قرار بگیرند. همچنین تمامی بارها به واسطه تیم خدماتی متخصص در استانداردترین حالت ممکن بسته بندی و بارگیری می شود که این عامل نیز امکان وقوع خسارت به محموله را در حین جابه‌جایی بسیار کم می کند.

نظری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *