حمل و نقل شهری

حمل و نقل شهری


باربری درون شهری

هدف شرکت باربری درون شهری، انتقال بار از یک نقطه شهر به نقطه دیگر است. این انتقال بار، می‌بایست در کمال دقت انجام شده و هزینه های اضافی را کمتر کند. در یک شرکت باربری، مجموعه‌ای از کارکنان با استفاده از وسایل نقلیه باربری، به بسته بندی و ارسال محموله مشغول هستند.

یکی از گزینه های مطمئن و مقرون به صرفه برای زمانی که قصد اسباب کشی دارید و یا می‌خواهید بار زیادی را در محوطه شهر جا به جا کنید، کمک گرفتن از شرکت باربری درون شهری است. با این کار، شما تنها کافی است با شرکت مربوطه تماس بگیرید. تمام کارها از بسته بندی گرفته تا هماهنگی و ارسال محموله، به عهده کارکنان شرکت خواهد بود.

در این صفحه، قصد داریم شما را با ویژگی های حمل و نقل درون شهری و مزایای آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید…

انواع روش های حمل و نقل برون شهری

باربری عمومی ‌درون شهری

منظور از باربری عمومی ‌درون شهری، حمل و نقل افراد با استفاده از وسایل نقلیه عمومی‌ نظیر مینی بوس، اتوبوس، تاکسی، مترو و … است. این امر به منظور کم کردن سوخت مصرفی و کاهش ترافیک انجام می‌شود. همچنین، سرعت نقل و انتقال افراد در این نوع باربری، بسیار بالا است.

با پیشرفت باربری عمومی ‌و استفاده روزافزون وسایل نقلیه برقی، شاهد کاهش میزان آلودگی، مخصوصا در کلان شهر هایی مانند تهران، مشهد، اصفهان و … خواهیم بود.

باربری تجاری درون شهری

در باربری تجاری درون شهری، شرکت های باربری با استفاده از وسایل نقلیه خود، اقدام به حمل و جا به جایی بار در سطح شهر می‌کنند. هدف از این کار، راحت‌تر کردن عملیات حمل بار و کاهش میزان ترافیک است. البته باربری تجاری درون شهری، معطوب به حمل بار در همان شهر است. به طور مثال، با مراجعه به شرکت های باربری تهران، فقط می‌توانید محموله خود را در سطح تهران جا به جا کنید.

از آن جایی که در برخی مواقع، برای حمل دو یا چند محموله که می‌بایست در مناطق نزدیک به هم تحویل داده شوند، از یک ماشین حمل بار بزرگ استفاده می‌شود، ترافیک شهری و آلودگی محیط زیستی نیز کاهش می‌یابد.

بهترین روش های انبارداری

چه خدماتی در باربری باید به مشتریان ارائه شود؟

بیشتر شدن درگیری های کاری و مشغله های زندگی، باعث می‌شود که در طول روز، وقت کمی‌ برای انجام کارهایمان داشته باشیم. فرض کنید قرارداد اجاره خانه تان به اتمام رسیده و قصد اسباب کشی دارید. اگر یکبار تجربه اسباب کشی را داشته باشید، می‌دانید که چه کار طاقت فرسا و سختی است.

به غیر از زمانی که باید برای بسته بندی و حمل اساس منزل در نظر بگیرید، باید برای کرایه خاور نیز هماهنگی های لازم را انجام دهید. از طرفی، چون بار خود را بیمه نکرده‌اید، هرگونه بی احتیاطی یا حادثه ای، می‌تواند ضرر زیادی به شما وارد کند.

باربری‌ها، برای آسان کردن حمل و نقل و به حداقل رساندن هزینه‌ها، تمام کار‌ها و هماهنگی های لازم را انجام داده و در صورت نیاز، بار شما را بیمه می‌کنند.

کارگران باربری، روش صحیح و اصولی بسته بندی انواع اقلام را می‌دانند و برای حمل و بارگیری، از ابزار مناسب استفاده می‌کنند. از طرف دیگر، کارشناسان شرکت باربری، بین کارکنان، رانندگان و تحویل گیرنده، هماهنگی های لازم را انجام داده و وضعیت آب و هوا، مسیر و … را بررسی می‌کنند. در صورت بروز هرگونه مشکل یا وارد شدن صدمه‌ای به بار شما، بیمه بخشی یا تمام خسارت را تقبل می‌کند.

البته، پرداخت خسارت با شرایط خاصی انجام می‌شود. شما قبل از شروع به کار بسته بندی و ارسال بار، می‌بایست با کارشناسان درباره نوع محموله و خطراتی که ممکن است آن را تهدید کند، صحبت کنید. در صورت فراموشی یا عنوان نکردن به عمد، پرداخت خسارتی صورت نمی‌گیرد. همچنین در صورتی که محموله خطرناکی داشته باشید و آن را عنوان نکرده باشید و در حین حمل بار، آسیبی به کارکنان شرکت باربری وارد شود، مسئولیت پرداخت خسارت وارد شده به عهده شما خواهد بود.

هزینه باربری درون شهری

هزینه باربری درون شهری به عوامل زیادی بستگی دارد. پس از تماس با شرکت باربری و صحبت درباره محموله، کارشناسان با شما تماس گرفته و قیمت باربری را اعلام می‌کنند. شما در صورت موافقت با شرایط و ضوابط شرکت حمل و نقل شهری ، هزینه را پرداخت می‌کنید و منتظر می‌مانید تا بار تان ارسال شود.

فاکتورهای تاثیرگذار در هزینه باربری درون شهری
عوامل زیادی در هزینه نهایی باربری درون شهری تاثیر دارند. یکی از این فاکتور‌ها، مسافت و وسعت شهر است. به طور مثال، هزینه کرایه کامیون حمل بار تهران، با هزینه کرایه کامیون حمل بار ساری متفاوت است. سختی مسیر نیز بر روی هزینه باربری تاثیر می‌گذارد.

وزن محموله و حجم آن نیز بر روی هزینه تاثیر دارند. در صورتی که بار شما کم باشد، برای بسته بندی آن به وسایل جانبی کمتری نیاز است و تعداد کارگرانی که آن را جا به جا می‌کنند نیز کمتر می‌شود. از طرف دیگر، ممکن است ماشین حمل بار کوچکتری برای آن در نظر گرفته شود که همین امر، سبب می‌شود هزینه جا به جایی کمتر شود. در نتیجه، نوع و تعداد ماشینی که برای حمل محموله شما انتخاب می‌شود نیز در هزینه نهایی تاثیر دارد.

تعداد کارگران نیز باعث کمتر یا بیشتر شدن هزینه نهایی می‌شود. در صورتی که صلاح می‌دانید کارگران بیشتری برای حمل اسباب یا محموله شما انتخاب شوند، هزینه نهایی باربری بیشتر می‌شود.

نوع بار و حساسیت آن نسبت به ضربه یا آسیب، باعث می‌شود بسته بندی، حمل و جا به جایی آن سخت‌تر شود. همچنین نوع بار تاثیر مستقیمی ‌بر روی بیمه آن دارد. در باربری درون شهری، بیمه گزینه انتخابی است و می‌توانید بار خود را بیمه نکنید. اما اگر بار حساس یا خطرناکی دارید، بهتر است با بیمه کردن آن، خودتان را از هزینه های اضافی معاف کنید.

یکی از فاکتور های اصلی دیگر که روی قیمت باربری تاثیر می‌گذارد، زمان صرف شده برای جابجایی و حمل بار است. هر چه برای حمل و ارسال محموله شما به زمان بیشتری نیاز باشد، قیمت نهایی باربری افزایش می‌یابد.

همچنین، برای اقلام خیلی سنگین، می‌بایست هزینه جداگانه‌ای بپردازید.

خدمات تخصصی بسته بندی در باربری درون شهری

نوع و شیوه بسته بندی بار در باربری درون شهری، به نوع بار و درخواست شما بستگی دارد. اشیا و لوازم قیمتی مانند تابلوهای هنری، می‌بایست در بسته بندی کاملا امن و مطمئن قرار گیرند. در صورتی که مراجعه کننده، درباره نوع و اهمیت بار اطلاعات کافی را داده باشد و شرکت باربری، سهل انگاری کرده و بار دچار خسارت شود، جبران خسارت بر عهده شرکت است. اگر مراجعه کننده درباره اهمیت و ارزش محموله اطلاعی نداده باشد، هرگونه خسارت احتمالی متوجه خودش می‌باشد.

لوازمی‌ نظیر مبلمان، معمولا در بسته بندی خاصی قرار نمی‌گیرند، مگر اینکه مراجعه کننده تقاضای بسته بندی برای این اقلام را داشته باشد.

همچنین لوازم الکتریکی، لوازم شیشه‌ای، لوازم چوبی و …، برای به حداقل رساندن خسارت، درون بسته بندی عایق و ضد ضربه قرار می‌گیرند.

کیفیت بسته بندی بار، به تخصص و مهارت کارگران بسته بندی بستگی دارد. هر چه کارگران، مهارت و تجربه بیشتری داشته باشند، بسته بندی از کیفیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

 

حمل و نقل شهری

حمل و نقل شهری

آیا در حین یا پس از ارسال بار، باید هزینه ای بپردازیم؟

از آنجایی که تمام موارد بالا، قبل از شروع کار بررسی می‌شوند و شما هزینه را در همان ابتدا می‌پردازید، پس از شروع به کار کارگران باربری یا اتمام کار، نیازی به پرداخت هزینه نخواهید داشت. در صورتی که کارگران یا راننده از شما طلب هزینه بیشتر کردند، می‌بایست با کارشناسان باربری تماس گرفته و شرایط خود را شرح دهید.

در صورتی که در زمان اعلام وضعیت بار، صداقت و حضور ذهن کافی داشته باشید، نیازی به پرداخت هزینه اضافه نخواید داشت.

انواع ماشین برای اسباب کشی

به طور کلی، برای اسباب کشی درون شهری، با توجه به وزن و حجم مرسوله، ماشینی انتخاب می‌شود که بیشترین تطابق با بار را داشته باشد. در صورتی که بار اصطلاحا سبک بوده و حجم و وزن چندان زیادی نداشته باشد، از وانت پراید، وانت پیکان، وانت مزدا، نیسان و خاور استفاده می‌شود.

برای حمل و ارسال بارهای نیمه سنگین، از کامیونت و کامیون اسباب کشی استفاده می‌شود.

در صورتی که وسایل منزل شما در تعداد، حجم و وزن زیاد باشند، از ماشین های بزرگی نظیر تریلی استفاده می‌شود.

انتخاب نوع ماشین اسباب کشی، به عوامل دیگری نظیر نوع مسیر، شرایط آب و هوایی، نوع مرسوله، وضعیت عرض کوچه یا خیابان مقصد و… نیز بستگی دارد.

به عنوان مثال، در صورتی که مقصد شما واقع در یک کوچه بسیار طویل با عرض بسیار کم باشد، احتمال اینکه به جای یک تریلی از چند نیسان استفاده شود وجود دارد.

بهترین شیوه بسته بندی اثاثیه منزل

زمان و سرعت بارگیری درون شهری

زمان و سرعت بارگیری درون شهری، به عوامل زیادی بستگی دارد. اینکه آیا محموله شما نیاز به بسته بندی دارد یا خیر؟ اگر نیاز به بسته بندی دارد، آیا محموله حساس و خطرناکی است و باید با دقت بسته بندی شود یا می‌توان آن را بدون رعایت پروتکل های خاصی بسته بندی کرد؟ و …

از طرف دیگر، هر چه تعداد کارکنان بسته بندی و بارگیری بیشتر باشد و تجربه بیشتری داشته باشند، با اینکه هزینه کلی بیشتر می‌شود، اما سرعت بارگیری و ارسال بار نیز افزایش می‌یابد.

محل مبدا و فاصله آن تا پارکینگ ماشین شرکت باربری، مسیر بین مبدا تا مقصد و وضعیت جوی نیز بر روی زمان و سرعت بارگیری درون شهری تاثیر می‌گذارند. در صورتی که مسیر پارکینگ تا مبدا و مبدا تا مقصد هموار و بدون ترافیک باشد، عملیات بارگیری و ارسال محموله، با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

همچنین، آشنایی راننده با مسیر‌ها و انتخاب مسیر های بهتر، باعث سرعت بخشیدن به روند بارگیری می‌شود.

 

اصول بسته بندی برای اسباب کشی و باربری بین شهری

در صورتی که به هر دلیلی تمایل دارید خودتان کار بسته بندی وسایل منزل را انجام دهید، بهتر است اصول و نکاتی را رعایت کنید. با رعایت این اصول، می‌توانید تا حد امکان، خطر آسیب احتمالی را کمتر کنید.

۱. از چند روز قبل از شروع اسباب کشی، باید برای آن برنامه ریزی کنید.

۲. برای بسته بندی لوازم تان، روزنامه، کاغذ باطله و کارتن های سفت و محکم تهیه کنید.

۳. قسمت هایی از خانه را که کمتر از آن جا استفاده کرده شناسایی کنید و لوازمی‌ که مورد نیازتان نیست را به تدریج بسته بندی کنید.

۴. محتویات کشو‌ها را درون بسته های جداگانه قرار داده و روی هر کدام از بسته‌ها را به خوبی با چسب پهن ببندید و در نهایت، با ماژیک یا برچسب، اطلاعات هر بسته را مشخص کنید. سپس دستگیره کمد و کشو ها را باز کرده و درب هایشان را با نوار چسب یا طناب ببندید تا در حین جا به جایی باز نشوند.

۵. برای بسته بندی ظروف و لوازم شیشه‌ای، از چوب پنبه و روزنامه استفاده کنید و پس از آن، روی بسته بنویسید “شکستنی”.

۶. لوازم برقی را درون کارتن مخصوص خودشان قرار دهید و اگر کارتن شان را ندارید، از یک کارتن محکم و مقداری چوب پنبه یا روزنامه، برای بسته بندی استفاده کنید.

۷. یک روز قبل از اسباب کشی، محتویات یخچال را خالی کرده و پس از آب شدن برفک و خشک شدن آن، مخزن آب پشت یخچال را نیز خالی کنید.

۸. طلا وجواهرات، مدارک و لوازم قیمتی را از وسایل دیگر جدا کرده و خودتان شخصا آن‌ها را حمل کنید.

۹. در هنگام اسباب کشی، به مسئول بارگیری، اطلاعات دقیقی درباره کارتن‌ها بدهید تا با دقت بیشتری آن‌ها را بارگیری کنند.

سخن پایانی

امروزه، با رواج زندگی شهری و بیشتر شدن اسباب کشی‌ها، لازم است که در هنگام اسباب کشی و حمل بار سنگین در سطح شهر، از یک تیم متخصص کمک بگیرید. در صورتی که با روال حمل و نقل درون شهری آشنا نباشید، احتمال اینکه به محموله خود آسیب وارد کرده و یا در ارسال آن ناموفق باشید وجود دارد.

نظری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *